Müşteri Hizmetleri : 0358 222 04 00

Sepette 0 ürün bulunuyor.

KUZEY NUTRİTİON SANAYİİ VE TİCARET LTD.ŞTİ

ÜCRETSİZ Kargo

GÜVENLİ ALIŞVERİŞ

7/24 DESTEK

KOLAY PARA İADESİ

Daha Fazla

BY-PASS PP50

Ürün Kodu: 007

Stok Durumu: TükendiBY-PASS PP50

RUMEN KORUMALI NİASİN

 

·         Süt ineklerinin beslenmesinde en fazla zorluk çekilen dönem geçiş dönemidir.  Vücutta depolanan besin maddeleri hızla tüketilmeye başlanır. Özellikle metabolizma, enerji yönünden ortaya çıkan açığı kapatmada zorluk çeker ve negatif enerji dengesi’nin (ned) etkileri ortaya çıkmaya başlar

·         Bu dönem içerisinde yaklaşık olarak glikoz ihtiyacı 3 kat, AA ihtiyacı 2 kat, yağ asidi ihtiyacı ise 5 kat artmaktadır.

·         Yüksek verimli, ketozis riski taşıyan, yüksek kondisyonlu ineklerde rasyona ilaveten niasin takviyesi kaçınılmazdır. Korumasız niasin rumende büyük oranda yıkımlanır.

 

ARAŞTIRMALARA GÖRE;

·         Niasin, süt ineği rasyonlarına ilave olarak en yaygın biçimde kullanılan suda eriyen vitamindir (mcdowell, 2002).

·         Niasin organizmada enerji üretiminde rol alan bir çok mekanizmaya dahil olur ve aynı zamanda yağ asidi ve aminoasit sentezinde rol alır. Bu nedenle süt üretimi için çok önemli bir vitamindir (weiss ve ferreira, 2006).

·         Niasin rumende nikotinamid ve nikotinik asit’e dönüşür. Nikotinamidin ise büyük bölümü abomazumun asidik ortamından dolayı nikotinik asit’e dönüşür (campbell ve ark., 1994).

·         Drackley ve ark. (1998) yaptıkları bir çalışmada erken laktasyon dönemdeki süt ineklerine rasyona ilaveten 12 g/gün niasin verilmesi ile süt veriminin yaklaşık olarak %62 oranında artış gösterdiğini bildirilmiştir.

·         Zinn ve ark. (1987), campbell ve ark. (1994), santschi ve ark. (2005) rasyona ilave edilen serbest niasin’in büyük bölümü ince barsaklara gelmeden, rumende yıkımlandığını bildirmişlerdirr. Miller ve ark. (1986) rasyonda serbest niasin düzeyi artmasına rağmen duedonuma geçen niasin düzeyinin yine düşük kaldığını bildirmiştir

 

BY-PASS PP 50 KULLANIMINDA;

ü  Yem alımını artırır

ü  Yem verimini artırır

ü  Süt verimini artırır

ü  Süt yağını artırır

ü  Süt proteinini artırır

ü  Üreme indeksini iyileştirir

ü  Hastalık mücadelesine yardımcı olur.

ü  Karaciğer yağlı sendrom ( ketozis vakalarında) azaltılmasını sağlar

ü  Ruminantlarda besi derecesini arttırmak için bir ajan olarak başarıyla kullanılır 

ü  Günlük kazancı artırır

 

 

KULLANIM ŞEKLİ;

 

Süt hayvanlarına, hayvan başı                 12-25 gr/gün 

Besi hayvanlarına, hayvan başı                 5-15 gr/gün 

Koyun keçi, hayvan başı                               3-5  gr/gün  

BENZER ÜRÜNLER